Інтерв’ю Артура Гатунка виданню «Перше.інфо»

Щодня навколо нас працюють та стараються сотні й тисячі натхненних хлопців і дівчат, завдяки яким цей світ й наша країна, зокрема, стає крутішою й престижнішою.

Це лікарі, волонтери, журналісти, медики, пожежні, заводчани, представники та представниці різноманітних спеціальностей і професій й, звісно ж, підприємці.

І сьогодна ми знайомимо вас, шановні друзі, з молодим амбітним підприємцем, власним декількох бізнесів, один з яких — ряд офіційних сервісних центрів/представництв компанії Apple в Україні — Артуром Гатунком. 

— Вітаю, Артуре. Найбанальніше питання, з якого почнемо нашу розмову — ким мріяли чи бажали стати в дитинстві?

— Вітаю. Як зараз пам’ятаю — навчався в 31й запорізькій гімназії в молодших класах, і коли мене так само запитали в першому чи другому класі, то всі хотіли бути космонавтами, а я — таксистом. Таксистом — бо мені тоді здавалось, що так я буду вільним, це така свобода — їдеш, куди хочеш…

Не став таксистом, бо як зростав, то моя думка в старших класах змінилась, і життя розвивалось інакше.

— Років 7-10 тому на території України існувало тільки два сертифікованих центри Apple — в Києві та Львові, а Запоріжжя про таке могло тільки мріяти. Як спало на думку стати «яблучним» магнатом й як і з чим приходилось боротись «на місцях»?

— По-перше, народився й це моє місто. Сам я навчався в Києві, 2008й рік змусив мене повернутись до Запоріжжя, де я перевівся до Запорізького Національного Університету до магістратури.

В той рік майже всі люди були в паніці, й в економічній також. Тому ми почали займатись відносно недорогою технікою Apple, — як для техніки, вона дорога, а якщо до інших речей, то ні, й відкрили свій такий «острівець» в одному з запорізьких центральних торгових центрів. Цей «магазинчик» займав лишень 8 квадратних метрів й ми дещо були перші, бо більшість людей, а, вірніше, зі 100 осіб десь 95 питало — що це воно таке, айфон. Думаю, більшість запоріжців, навіть, познайомились з цим брендом саме на нашому «острівці» — ніхто не знав раніше, що то таке iPad, бо він тільки вийшов і ми його презентували… ноутбуки — ними такими також не користувались — скажемо так, це була своєрідна екзотика.

Тому ми вносили та розвивали культуру Apple й наше місто привчали потрохи й цей бренд намагались максимально виправдати авторитет компанії на цьому ринку, аби більшість відчула перевагу не тільки в техніці, але й в умовах придбання.

 — В кожному з нас сидить така чарівна річ, як лінь — в когось вона сильніша, хтось їй вдало опирається. А як ви боретесь з цим внутрішнім бажанням нічого не робити?

— В тому самому 2008 році в мене була історія, яка відіграла дуже важливу роль в моєму житті, важливий такий факт, мабуть. На той момент я залишився без роботи та був без неї майже півроку й зрозумів, що найважча робота — це нічого не робити.

І це мене настільки сильно стимулювало тоді, що я був ладен працювати хоч 24 години на добу, але щоб не сидіти вдома та не дивитись у вікно. І це була та рушійна сила велика, яка на першому етапі розвитку компанії дала змогу їй так швидко розвиватись. Я був і водієм, і вантажником, і бухгалтером, і продавцем, — всіма в одній особі, бо було таким великим бажання. І тоді був такий рік, такий панічний, коли за кожну копійку люди хапались, ми змогли підняти та розвинути компанію, це означає, що ми сильні й спокійно переживатимемо подібні кризи й надалі. Головне — не лінитись.

Звісно, я не можу сказати, що зараз працюю з тим самим ентузіазмом, з яким працював у 2008у, на початку 2009го, але, тим не менш, якщо в мені того запалу хоча б половина залишилась, то його теж багато.

— Як вважаєте, в чому полягає секрет успіху ваш особистий й інших молодих підприємців?

— Мені розповіли про одну таку книжку цікаву, яка допомагає багатьом — вона називається «Як стати мільйонером», майже весь її текстовий зміст мені розповіли вголос… Книга виглядає саме так — така цікава обкладинка, надпис, якийсь чолов’яга в костюмі з дипломатом, відкриваєш, а там таке слово повторюється постійно — «Працювати», й так всі сторінки й до самого кінця.

Тому я думаю, це найкраща література для початку бізнесу й якщо ти хочеш щось мати, то матимеш його, але в залежності від того, наскільки ти сам цього хочеш, наскільки ти сам з собою відвертий й як ти хочеш того досягти. Працюй й усе)

— Що б ви побажали сучасній молоді та дорослішому населенню?

— Хочу побажати наснаги, працьовитості.

Бажаю всім триматись за таких складних економічних умов у країні, вірити перед Новим Роком у дива, як діти вірять у дива, й тоді в нас в усіх все буде добре.

Скорочено. Перше.інфо